Z kodem "LATO2019" - RABAT na Twoje zamówienie!

Serwis zegarka, czyli "To się nie psuje"

Serwis zegarka, czyli "To się nie psuje"

Jak należy dbać o zegarek? O tym napisano i powiedziano już wiele. Wciąż kontrowersje klientów wzbudzają te elementy opieki nad działającym zegarkiem które są płatne. „ Proszę Pana to się nie psuje’’ To najczęstsze zdanie jakie słyszymy rozmawiając na temat konserwacji mechanizmu.

Sprawa jest jednak istotna dlatego poruszamy ją po raz kolejny.

Nie od dziś wiadomo że lepiej zapobiegać niż leczyć. Temu właśnie służy okresowa konserwacja mechanizmu. Faktycznie przekaz w którym namawiamy do wydania kilkuset a czasem nawet większej ilości złotówek na serwis zegarka, który przecież działa bez zarzutu, budzi naturalną wątpliwość. Po co?

Najczęściej posługujemy się przykładem serwisu samochodowego. Mechanizm zegarka tak jak silnik samochodowy wymaga oliwienia. Z tą różnicą że w mechanizmie są cztery rodzaje oliwy w trudno dostępnych miejscach. Aby ją wymienić należy zegarek rozebrać, umyć, złożyć nakładając nową a następnie przetestować i wyregulować. Pracy jest dużo, dlatego zegarek musi zostać na kilka dni. Tak samo jak w samochodach, w zegarkach im droższy model tym droższy serwis.

A jeżeli raz na cztery, pięć lub siedem lat ( w zależności od mechanizmu ) nie wykonamy tej operacji?
To co się stanie?

W dużym skrócie to samo co z silnikiem w samochodzie, który pracuje na sucho. Dojdzie do nieodwracalnych zniszczeń z powodu wytarcia się materiału. Konsekwencją będzie wymiana części znacznie przekraczająca koszty serwisu.

Warto serwisować mechanizm w dobrym zegarku, warto sprawdzać jego szczelność, wymieniać uszczelki i teleskopy. Przeciwdziałać zużyciu , ponieważ dobry zegarek to przedmiot który często będzie żył dłużej niż my, współcześni mu ludzie. Niech nasz wnuk pokazując kiedyś dziecku zegarek śmiało powie: Dziadek bardzo o niego dbał. Dlatego teraz noszę go ja, a kiedyś ty.

do góry

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl