Z kodem "Wiosna" - RABAT na Twoje zamówienie!

Rodzaje materiałów w zegarkach

Rodzaje materiałów w zegarkach

Rodzaje metali

Stal szlachetna - jeden z najbardziej powszechnych materiałów używanych do produkcji zegarków. Stal jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na zarysowania, jest także materiałem który nie uczula i jest antyalergicznym. Stal szlachetną łatwo można wypolerować czy zmatowić.

Tytan - materiał antyalergiczny, lżejszy od stali o ok 40%. Charakteryzuję się ciemniejszym kolorem niż stal, jest bardziej matowy. Tytan jest twardszy od stali jednak łatwiej go zarysować. Materiału tego nie możemy koloryzować.

Złoto - metal szlachetny o dużej wartości. Złoto jest bardzo plastyczne i hypoalergiczne. Do wykonania zegarków używa się 14 i 18 karatowego złota. Złoto może być koloru klasycznego żółtego, różowe ( z domieszką miedzi) lub białe ( z domieszką palladu). Metal ten możemy także polerować, dzięki czemu łatwo zniwelować rysy.

Ceramika - materiał bardzo twardy odporny na zarysowania, a jednocześnie dość kruchy. Materiał ten nie koroduje i nie powoduje alergii.

Tworzywo sztuczne - jest materiałem lekkim któremu w łatwy sposób można zmienić kolor i kształt. Jest antyalergiczny i przystępny cenowo. Tworzywo sztuczne możemy także polerować.

Mosiądz - materiał lekki o charakterystycznym kolorze który niestety może powodować uczulenie.
Stosowany w tańszych zegarkach.

Platyna - jeden z najcenniejszych metali szlachetnych, cięższy od złota o srebrzystym kolorze.
Używa się go w luksusowych zegarkach.

Rodzaje szkieł

Szkło szafirowe - najbardziej wytrzymałe szkło, bardzo trudne do zarysowania, pozostaje w nienaruszonym stanie przez długie lata. Stosowane jest w większości szwajcarskich zegarków.

Szkło hesalitowe - najmniej odporne na zarysowania , stosowane w tańszych modelach zegarków, można je w łatwy sposób polerować.

Szkło mineralne - charakteryzuje się średnią odpornością na zarysowania ma wyższą elastyczność niż szkło szafirowe, dlatego trudniej go rozbić.

do góry

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl