O firmie

 
Początek
Bogdan Strojny, jako 17 letni chłopak rozpoczyna naukę zawodu zegarmistrzowskiego.
1925
arrow left
Książka
Bogdan Strojny pisze swoją pierwszą książkę „Zarys nauki o zegarze”. Jest to bardzo śmiała inicjatywa seniora naszej rodziny, w tamtym czasie literatura zegarmistrzowska w języku polskim prawie nie istniała.
1938
arrow right
 
 
Otwarcie zakładu w Krakowie
II wojna światowa zmusza Bogdana Strojnego do opuszczenia Poznania, zakłada swój zakład zegarmistrzowski na ulicy Sławkowskiej 4 w Krakowie. W 1942 roku przystępuje do egzaminów i otrzymuje tytuł Mistrza Zegarmistrzostwa przyznany przez Die Meisterprufungskommission /to był czas okupacji Krakowa/.
1941
arrow left
Ochodzi założyciel Firmy
1958 – Tata odchodzi od nas, umiera w szpitalu po nieudanej operacji, pozostawia dwóch synów, 10 letniego Wojtka i 14 letniego Andrzeja. Nasza mama, Czesława, nie likwiduje zakładu zegarmistrzowskiego na Sławkowskiej, uczy się zawodu i prowadzi firmę na tzw. „prawach wdowieństwa”. To właśnie Jej zawdzięczamy kontynuację naszej tradycji.
1958
arrow right
 
 
Przyszłość
Kończymy studia, ja Politechnikę Krakowską, mój brat Andrzej medycynę. Pomimo pracy w zawodzie inżyniera zawsze „ciągnęło” mnie na Sławkowską, popołudniami zastępowałem swoją mamę za ladą sklepu
1968-72
arrow left
Zegarmistrz Wojciech Strojny
1983 – Zdaję egzamin czeladniczy w zawodzie zegarmistrzowskim. Rozpoczyna się moja „przygoda z zegarkami”.
1983
arrow right
 
 
Zmiana lokalu
1990 – Po 49 latach tracimy lokal przy Sławkowskiej 4, w nowych czasach nikomu nie są potrzebni zegarmistrze! A ja uparcie twierdzę, że jest i będzie zupełnie inaczej. W 1991 roku zdobywamy nowy lokal, obok starej firmy i pod adresem Sławkowska 2 kontynuuję to, co robiliśmy przez 50 lat.
1990
arrow left
Pierwsza Aukcja
2001 – 60-lecie firmy postanawiamy uczcić organizując aukcję zegarków należących do sławnych ludzi. Aukcja odbywa się w Teatrze im. J. Słowackiego i licytujemy kilkadziesiąt zegarków, między innymi zegarki: Lecha Wałęsy, Helmuta Kohla, Ro­mana Polańskiego, Annie Lennox, udaje się nam zarobić ponad 100 tys. złotych! Kupujemy niewidomym dzieciom z ulicy Tynieckiej mikrobus, wysyłamy małą...
2001
arrow right
 
 
Zegarek Papieski
2003 – Papież Jan Paweł II przekazuje na nasze ręce swój bardzo osobisty zegarek z prośbą, aby pomóc szkole Św. Tereski z Rabki.
2003
arrow left
Rozwijamy się !
2004 – Rozwijamy się! Otwieramy piękny salon z ekskluzywnymi zegarkami, renomowanych szwajcarskich firm, na ulicy Sławkowskiej 10.
2004
arrow right
 
 
Druga Aukcja
2011 - Aukcja - 16 października w Teatrze im Juliusza Słowackiego odbyła się długo oczekiwana aukcja charytatywna. Wystawiony na niej został zegarek podarowany nam przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Dochód z jego sprzedaży, zgodnie z życzeniem Darczyńcy został przekazany na potrzeby szkoły Św. Tereski w Rabce. Na aukcji sprzedano również wiele zegarków podarowanych nam przez najlepsze firmy...
2011
arrow left
Rozbudowa serwisu
2016-Przenosimy nasz serwis zegarmistrzowski pod adres Sławkowska 10, zdobywamy autoryzację serwisową nowych marek m.in. Breitlinga, wyposażamy zegarmistrzów w najnowocześniejsze w Krakowie urządzenia do polerowania kopert, sprawdzania wodoszczelności, regulacji chodu i wiele innych.
2016
arrow right
 
do góry

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl