Kilka rad przy zakupie zegarka

Jaki zegarek wybrać?

Z pewnością oryginalny i zakupiony w autoryzowanym punkcie. To nie podlega wątpliwości.

Szukajmy też sprawdzonych marek z możliwością ich wygodnego serwisowania.

Jednak w takiej ofercie wybór jest bardzo duży. Czym więc się kierować?

Polecamy kierować się estetyką i funkcjonalnością.

Nawet najdroższy i najwspanialszy zegarek nie spełni swej funkcji jeśli nie będzie nam się podobał.

Bardzo ważna jest też odpowiedź na pytanie do czego właściwie przedmiot ten ma nam służyć? Czy szukamy zegarka sportowego? do nurkowania? Na specjalne okazje czy na co dzień ?

Bierzmy pod uwag nasz tryb życia, naszą pracę.

Na przykład, osoba spędzająca przed komputerem 12 godzin dziennie nie powinna mieć zegarka automatycznego gdyż ten potrzebuje ruchu by działał.

Lekarz internista w swej pracy nie musi mieć zegarka sportowego, ale nawet elegancki model powinien być wodoszczelny i posiadać sekundnik do mierzenia tętna.

Wybierając mechanizm odpowiedzmy sobie napytanie czy zwracamy uwagę na dokładny czas co do sekundy ( mechanizm kwarcowy ) czy odchyłka od kilku do kilkunastu sekund na dobę jest dla nas akceptowalna ( zegarek mechaniczny )

Analizując z czego zegarek jest wykonany zapytajmy o dokładne właściwości tego materiału. Staj jest trwała i można ją polerować, tytan jest antyalergiczny, złocenia są ładne ale kiedyś się zetrą, spiek ceramiczny jest odporny na zarysowania ale można go ukruszyć.

Nie bez znaczenia jest marka i jej przekaz. Zegarek to nasza wizytówka i coś o nas mówi. Są zegarki dedykowane dla fanów lotnictwa, sportu, motoryzacji czy literatury lub historii.

W kolejnych poradach znajdziecie Państwo podstawowe informacje o poszczególnych elementach zegarka które z pewnością pomogą w wyborze.

Zachęcamy jednak aby przed zakupem tak ważnego przedmiotu, który będzie nam towarzyszył prawie przez cały czas skorzystać z fachowego doradztwa w salonie zegarmistrzowskim.

Z radością ,wykorzystując wiedzę i doświadczenie pomożemy w dokonaniu trafnego wyboru.

 Zapraszamy