Damski zegarek - jaką bransoletę wybrać?

Damski zegarek - jaką bransoletę wybrać?

Zegarek, szczególnie damski, to nie tylko przedmiot do odmierzania czasu. Zegarek to również biżuteria. W wyglądzie całego produktu niebagatelne znaczenie ma kształt i konstrukcja bransolety. Ten element ma również właściwości użytkowe, mające duży wpływ na funkcjonalność zegarka. Jaką bransoletę wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Postaramy się podpowiedzieć, analizując dla Państwa różne rodzaje bransolet.

Bransoleta do zegarka ze stali szlachetnej
Stal szlachetna to jeden z najbardziej powszechnych materiałów używanych do produkcji zegarków. Stal jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na zarysowania, jest także materiałem który nie uczula i jest antyalergicznym. Stal szlachetną łatwo można wypolerować czy zmatowić.

Damski zegarek z bransoletą z tytanu
Tytan to materiał antyalergiczny, lżejszy od stali o ok 40%. Charakteryzuję się ciemniejszym kolorem niż stal, jest bardziej matowy. Tytan jest twardszy od stali jednak łatwiej go zarysować. Materiału tego nie możemy koloryzować.

Zegarek ze złota
Złoto jest metalem szlachetnym o dużej wartości. Złoto jest bardzo plastyczne i hypoalergiczne. Do wykonania zegarków używa się 14 i 18 karatowego złota. Złoto może być koloru klasycznego żółtego, różowe ( z domieszką miedzi) lub białe ( z domieszką palladu). Metal ten możemy także polerować, dzięki czemu łatwo zniwelować rysy.

Zegarek z bransoletą ze spieku ceramicznego
Ceramika to materiał bardzo twardy, odporny na zarysowania, a jednocześnie dość kruchy. Materiał ten nie koroduje i nie powoduje alergii. Spieki ceramiczne z których wykonuje się ogniwa do bransolet, ich kolor i możliwość nadawania dowolnych kształtów pozwalają projektantom realizować wiele ciekawych, modowych projektów.

Zegarki z mosiądzu
Mosiądz to materiał lekki o charakterystycznym kolorze, który niestety może powodować uczulenie. Stosowany w tańszych zegarkach. Rozwiązanie to spotykane jest coraz rzadziej i nie polecamy go właśnie ze względu na niską trwałość i wysokie prawdopodobieństwo uczulenia.

Platynowe zegarki
Platyna to jeden z najcenniejszych metali szlachetnych, cięższy od złota o srebrzystym kolorze. Używa się go w luksusowych zegarkach. Z platyny wykonuje się najbardziej fantazyjne jak i
całkiem klasyczne zegarki. Często materiał ten towarzyszy edycjom specjalnym i kolekcjonerskim. Idealny materiał dla klientów wymagających i ceniących sobie jedynie najcenniejsze rozwiązania, bez zbędnej ekstrawagancji.

do góry

Administratorem podanych danych osobowych jest Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny Spółka Jawna z siedzibą w Krakowie, ul. Księdza Dercza 3, 30-437 Kraków. Dowiedz się więcej na temat ochrony prywatności.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl