IWC SCHAFFHAUSEN

Firma International Watch Co. została powołana do życia w Schaffhausen w roku 1868 przez Amerykanina Florentina Ariosto Jonesa i Johna Heinricha Mosera – doświadczonego zegarmistrza z Schaffhausen. Wyprodukowane przez nich zegarki w krótkim czasie podbiły cały glob.. Obecnie International Watch Co. stanowi wizytówkę miasta Schaffhausen i jednocześnie uznawana jest za jedną z czołowych zegarmistrzowskich marek świata.

Zegarki IWC wyróżniają się nie tylko klasyczną linią i specyficznym designem, ale głównie stosowaniem komplikacji. W wielu modelach tej marki zostały zastosowane zaawansowane moduły techniczne, takie jak rezerwa chodu, fazy księżyca, repetycja, tourbillon czy wieczny kalendarz.

Filozofia IWC opiera się na pasji do zegarmistrzostwa i perfekcyjnym rzemiośle. W ostatnich latach nastąpiło tyle zmian, że nawet najbardziej wybredni fani marki mogli poczuć się usatysfakcjonowani. Najistotniejsza z nich to własny werk z funkcją chronografu i nowym systemem naciągu. Do dziś bowiem większość zegarków produkowanych jest głównie ręcznie. Każda linia zegarków poprzez swoje indywidualne cechy odnosi się do innego stylu

Ambasadorami marki są gwiazdy ze świata sportu ,filmu i mody, takie jak: Jean Reno, Lewis Hamilton, Adriana Lima, Cate Blanchett, Ewan McGregor oraz Bradley Cooper.