Kategorie

Książka

 

Rok 1925 – Bogdan Strojny, jako 17 letni chłopak rozpoczyna naukę zawodu zegarmistrzowskiego.

Rok 1938 – Młody zegarmistrz pisze swoją pierwszą książkę „Zarys nauki o zegarze”. Jest to bardzo śmiała inicjatywa seniora naszej rodziny, w tamtym czasie literatura zegarmistrzowska w języku polskim prawie nie istniała.

Rok 1941 – II wojna światowa zmusza Bogdana do opuszczenia Poznania, zakłada swój zakład zegarmistrzowski na ulicy Sławkowskiej 4 w Krakowie.

Rok 1942 – Bogdan przystępuje do egza­minów i otrzymuje tytuł Mistrza Zegarmi­strzowskiego przyznany przez Die Meister­prufungskommission /to był czas okupacji Krakowa/.

Bogdan Strojny

Rok 1958 – Tata odchodzi od nas, umiera w szpitalu po nieudanej operacji, pozosta­wia dwóch synów, 10 letniego Wojtka i 14 letniego Andrzeja. Nasza mama, Czesława, nie likwiduje zakładu zegarmistrzowskiego na Sławkowskiej, uczy się zawodu i prowa­dzi firmę na tzw. „prawach wdowieństwa”. To właśnie Jej zawdzięczamy kontynuację naszej tradycji.

Rok 1968–72 – Kończymy studia, ja Poli­technikę Krakowską, mój brat Andrzej – me­dycynę. Pomimo pracy w zawodzie inżynie­ra zawsze „ciągnęło” mnie na Sławkowską, popołudniami zastępowałem swoją mamę za ladą sklepu

Rok 1983 – Zdaję egzamin czeladniczy w zawodzie zegarmistrzowskim. Rozpoczyna się moja „przygoda z zegarkami”.

Rok 1990 – Po 49 latach tracimy lokal przy Sławkowskiej 4, w nowych czasach nikomu nie są potrzebni zegarmistrze! A ja uparcie twierdzę, że jest i będzie zupełnie inaczej.

Piwniczka i zegarmistrza

Rok 1991 – Zdobywamy lokal, obok starej firmy i pod adresem Sławkowska 2 kontynu­uję to, co robiliśmy przez 50 lat.

Rok 1997 – Na 55 lecie firmy wykonuje­my generalny remont lokalu i adaptujemy na nasze potrzeby, piękną XIV-wieczną piw­niczkę.

Rok 2001 – 60-lecie firmy postanawiamy uczcić organizując aukcję zegarków nale­żących do sławnych ludzi. Aukcja odbywa się w Teatrze im. J. Słowackiego i licytuje­my kilkadziesiąt zegarków, między innymi zegarki: Lecha Wałęsy, Helmuta Kohla, Ro­mana Polańskiego, Annie Lennox, udaje się nam zarobić ponad 100 tys. złotych! Kupu­jemy niewidomym dzieciom z ulicy Tyniec­kiej mikrobus, wysyłamy małą dziewczynkę na operacje oczu do Anglii. To był dobry rok dla nas i naszej firmy.

Rok 2003 – Papież Jan Paweł II przekazu­je na nasze ręce swój bardzo osobisty zega­rek z prośbą, aby pomóc szkole Św. Tereski z Rabki. Zegarek do dzisiaj nie został wysta­wiony na aukcję.

Rok 2004 – Rozwijamy się! Otwieramy piękny salon z biżuterią i ekskluzywnymi zegarkami, renomowanych szwajcarskich firm, na ulicy Sławkowskiej 10.

2006 - Otwarcie nowoczesnego sklepu w Galerii Krakowskiej. Znajdziecie w niej Państwo szeroki przekrój aktualnej oferty naszej firmy. Od zegarków fasion po najlepsze szwajcarskie firmy na czele z marką Omega.

2011 - Aukcja - 16 października w Teatrze im Juliusza Słowackiego odbyła się długo oczekiwana aukcja charytatywna. Wystawiony na niej został zegarek podarowany nam przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Dochód z jego sprzedaży, zgodnie z życzeniem Darczyńcy został przekazany na potrzeby szkoły Św. Tereski w Rabce. Na aukcji sprzedano również wiele zegarków podarowanych nam przez najlepsze firmy produkujące luksusowe czasomierze. Zaprezentowaliśmy również zegarek wykonany w naszym zakładzie zegarmistrzowskim dla uczczenia siedemdziesięciolecia naszej firmy. Zapraszamy do oglądnięcia tego wydarzenia:


Aukcja Strojny

2012 - Reorganizacja Serwisu. Aby służyć Państwu jeszcze lepiej przeprowadziliśmy remont naszego Serwisu na ulicy Sławkowskiej 2 adaptując na jego potrzeby całe pomieszczenie.

2013 - Nowa strona internetowa. Otworzyliśmy nową stronę internetową. Mamy nadzieję że będzie się ona cieszyć Państwa uznaniem. Zapraszamy do jej odwiedzania oraz do kontaktu mailowego i telefonicznego