Kategorie

Aktualności

Nowości IWC 2016

2016-01-27 12:23:41

Na tegorocznych targach SIHH w Genewie manufaktura IWC zaprezentowała nową odsłonę jednej z najbardziej klasycznych linii : Pilot's Watch.

Zegarki wkrótce trafią do naszego sklepu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

http://e-zegarki.com/47-zegarki-pilots-watch

 

Nowe godziny

2016-01-02 13:29:51

NOWE GODZINY OTWARCIA

Szanowni Państwo,

Od stycznia, już na stałe nasz punkt przy ulicy Sławkowskiej 10 czynny będzie od godziny 10.

Mamy nadzieję że zmiana ta będzie dla Państwa ułatwieniem.

Zapraszamy

Gwiazdkowe Zakupy

2015-11-24 15:57:55

Szanowni Państwo !

Serdecznie zapraszamy na zakupy świąteczne w naszych sklepach stacjonarnych i w sklepie internetowym. Proszę pytać o świąteczne rabaty i promocje. Mamy nadzieję że z naszą pomocą znajdą Państwo wspaniałe pomysły na prezenty dla Najbliższych.

Nowa marka w ofercie firmy Strojny

2015-08-19 12:10:26

Już pod koniec sierpnia Firma Strojny wraz z marką Breitling zapraszają Państwa do naszego Salonu przy ulicy Sławkowskiej 10, gdzie przymierzyć można najnowsze modele słynnej szwajcarskiej manufaktury.

 

Firma Strojny stale poszerzając swoją ofertę stara się nawiązywać wspólpracę z najbardziej renomowanymi i prestiżowymi markami. Cieszymy się że możemy uzupełnić swoją ofertę o zegarki Breitling

Historia firmy Breitling rozpoczęła się w 1884 roku zapoczątkowana przez seniora rodu Leona Breitliga.
Od samych początków marka była mocno związana z lotnictwem. Breitling zasłynął jako dostawca zegarków, instrumentów pomiarowych oraz elementow paneli sterujących do samolotów cywilnych i wojskowych. W latach trzydziestych i czterdziestych marka rozpoczyna współpracę z Royal Air Force i US Air Force, tworząc na ich potrzeby pierwszy model Chronomat wyposażony w suwak logarytmiczny W 1952 roku powstał najsłynniejszy model manufaktury z La Chaux-de-Fonds Navitimer
pozwalający na pomiar wielu parametrów lotu takich jak: prędkość wznoszenia, czas do zakończenia lotu czy pokonany dystans.Dzięki temu Breitling został jednym z największych dostawców urządzeń pomiarowych dla lotnictwa. Marka od ponad stu lat szczyci się niezwykłą jakością swoich produktów. Każdy zegarek opuszczajacy mury fabryki jest wyposażony w niezwykle precyzyjny mechanizm z certyfikatem COSC.
 

http://e-zegarki.com/634-zegarki-breitling

Wyprzedaż zegarków marki Omega

2015-03-26 15:15:44

WYPRZEDAŻ!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do działu zegarków Omega gdzie w związku z wyprzedażą produktów tej marki znajdziecie Państwo modele będące u nas na stanie magazynowym w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wszystkie widoczne na stronie produkty są dostępne od ręki.

ZAPRASZAMY !

http://e-zegarki.com/9-zegarki-omega

Dzień Kobiet

2015-03-04 11:33:53

Dzień Kobiet - rabat w prezencie !

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia : wielu sukcesów i uśmiechu na codzień.

W prezencie dla naszych Klientek przez cały marzec zegarki damskie  proponujemy z rabatem 15 % od ceny katalowgowej. Biżuteria objęta jest rabatem 20 %

Oferta dotyczy wszystkich marek,

Zapraszamy

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji

http://e-zegarki.com/cms/7-kontakt-cms

IWC " Le Petit Prince "

2015-02-02 15:06:53

Otrzymaliśmy właśnie zegarek ze specjalnej kolekcji IWC " Le Petit Prince "

http://e-zegarki.com/4209-zegarek-iwc-pilots-watch-le-petit-prince.html

Ten wyjątkowy zegarek mozna nabyć już w naszym Salonie przy ulicy Sławkowskiej 10. Zapraszamy !

Sexy Repetier

2013-08-14 12:47:52

Witam, do naszego serwisu zegarmistrzowskiego trafił niezwykły kieszonkowy zegarek. Jest to dzieło anonimowego zegarmistrza genewskiego, niezwykłej rzadkości. Zegarek nie tylko wskazuje, ale również wydzwania, właściwą godzinę. Największą atrakcją tego cudeńka jest ruchoma płaskorzeźba.
OGŁASZAMY KONKURS
Ponieważ zegarek trafił do naszego serwisu uszkodzony prosimy o wskazanie jaką część tego arcydzieła dorabiał nasz zegarmistrz, Eneasz.
Nagrodą dla pierwszej osoby która udzieli prawidłowej odpowiedzi będzie naręczny zegarek SŁONECZNY.
ZAPRASZAMY

 

 

jak wygląda profesjonalny serwis zegarka-zobacz!

2013-03-28 16:18:51

IWC

2013-03-26 15:25:04

 

                             

INTERNATIONAL WATCH CO. SCHAFFHAUSEN
 

 

        Tradycja i awangarda, te określenia odnoszące się do manufaktury z Schaffhausen, wydają się być najbardziej trafne i pozbawione jedynie marketingowego znaczenia.

       

        Historia marki rozpoczyna się w 1868 roku, kiedy to zaledwie 27-letni amerykański zegarmistrz i inżynier Florentine Ariosto Jones wraz ze spotkanym podczas pobytu w Szwajcarii, wynalazcą i przedsiębiorcą Johannem Heinrichem Moser?em, zakładają firmę International Watch Company w skrócie IWC, której celem była produkcja mechanizmów do zegarków kieszonkowych na rynek amerykański.

        Dzięki nowoczesnej organizacji pracy oraz wykorzystaniu na szeroką skalę zaawansowanych technicznie maszyn przywiezionych przez Jonsa z USA, możliwości produkcyjne manufaktury jak na tamte czasy były imponujące, a jakość i precyzja wytwarzanych przez nią mechanizmów niczym nie odbiegała od produktów najbardziej prestiżowych firm z zachodniej części Szwajcarii.

        Niestety, kilka nietrafnych inwestycji oraz wprowadzenie przez amerykański Kongres cła obejmującego towary z Europy, doprowadziło firmę na skraj bankructwa. Już w połowie lat 70-tych dziewiętnastego wieku Jones zmuszony został do sprzedaży manufufaktury, lokalnemu bankowi, który kilka lat póżniej wystawia firmę na aukcję na której nabywa ją rodzina Rauschenbachów.

        Od tego czasu IWC notuje nieprzerwany rozwój i w krótkim czasie podbija serca wielbicieli mechaniki precyzyjnej od Nowego Jorku, przez Paryż po Pekin i S.Petersburg.

         Wystarczy wspomnieć choćby takie innowacje jak, wprowadzony już w 1885 roku rewolucyjny system Pallweber nazwany tak od nazwiska austriackiego wynalazcy, wskazujący godziny i minuty w sposób digitalny za pomocą obrotowych tarcz. W zegarku o tej konstrukcji jedynie wskazówka sekundowa pokazywała upływ czasu w tradycyjny sposób. Kolejnym wielkim wkładem w rozwój zegarmistrzostwa jest opatentowany przez Alberta Pellatona-dyrektora pionu technicznego w firmie IWC w latach 50-tych,system automatycznego naciągu sprężyny w którym po raz pierwszy wachnik uzupełniał zapas energii w zegarku przy ruchu w obydwie strony (w innych rozwiązaniach konstrukcyjnych z tamtego czasu, rotor napędowy pracował nakręcając sprężynę tylko w jedną stronę, obrót w kierunku przeciwnym był ruchem jałowym),rozwiązanie to stosowane jest z powodzeniem w wyrobach marki po dzień dzisiejszy.

          Pod koniec lat 60-tych marka z Schaffhausen wraz z kilkoma innymi manufakturami rozpoczyna prace nad pierwszym szwajcarskim mechanizmem kwarcowym, który miał być odpowiedzią na próby wprowadzenia przez japońskich producentów do masowej produkcji tanich czasomierzy opartych właśnie na tej technologii. Owocem tej współpracy był mechanizm Beta 21 zastosowany po raz pierwszy w 1969 roku w nowej linii zegarków o nazwie Da Vinci. Jednak po krótkim okresie produkcji zegarków napędzanych tym rodzajem mechanizmu marka wraca do swoich korzeni, czyli produkcji najwyższej klasy zegarków mechanicznych, w tym upatrując swoją przyszłość.

          Utwierdzając odbiorców w swoich założeniach już w 1985 roku IWC wprowadza na rynek zegarek Da Vinci z mechanizmem wiecznego kalendarza, opartego na słynnym kalibrze Valjoux 7750 do którego zegarmistrz Kurt Klaus tworzy przystawkę z tą wielką komplikacją. Natomiast niecały rok póżniej w ofercie firmy pojawia się pierwszy na Świecie zegarek w ceramicznej kopercie, co było znaczącym wyprzedzeniem konkurencji.

           Współcześnie ,każda rodzina zegarków IWC odnosi się w pewien sposób do 150-letniej tradycji marki, zarówno w dziedzinie design jak i rewolucyjnych dokonań technicznych.

 

                                                           

PORTUGALCZYK

 

 

 

             Zegarki z lini Portuguese są inspirowane swoim poprzednikiem z 1939 roku, stworzonym na zamówienie dwóch portugalskich przedsiębiorców Rodrigues?a i Teixeira, którzy zamówili w Schaffhausen, zegarek naręczny, który miał wedle zlecenia nie odbiegać precyzją pomiarów od morskich chronometrów.

             W celu zapewnienia dużej dokładności chodu konstruktorzy z IWC postanowili wykorzystać do budowy tego modelu mechanizm zegarka kieszonkowego (kaliber 74) i zamknąć go w ogromnej jak na tamte czasy stalowej kopercie o wymiarze 43 milimetrów. W latach 1939-1952 wyprodukowano jedynie 304 sztuki tego modelu i aktualnie stanowi on wyjatkową gratkę dla kolekcjonerów i osiąga zawrotne ceny na aukcjach w londyńskich i nowojorskich domach aukcyjnych specjalizujących się w sprzedaży rzadkich luksusowych czasomierzy.

               Dziś kolekcja ?Portugalczyków? to najbardziej porządana i najlepiej rozpoznawalna linia zegarków producenta z Schaffhausen. Znajdziemy w niej, tradycyjne zegarki z ręcznym naciągiem, automatycznie napędzane chronografy, lecz także wielkie komplikacje takie jak tourbillon, minutowa repetycja czy wieczny kalendarz.

 

 

                                                                       

PILOT

 

               Już w 1936 roku IWC zaprezentowało swój pierwszy model dla pilotów o nazwie Mark 9, (który zapoczątkował słynną serię zegarków docenianą przez lotników na całym Świecie) wyposażony w mechanizm z naciągiem ręcznym (kaliber 83), z dużymi, wypełnionymi masą świecącą wskazówkami oraz wyrażnymi indeksami godzinowymi, dodatkowo wyposażony w obrotowy pierścień pomagający w obliczaniu czasu lotu i ilości zużytego paliwa.

                 Kolejnym zegarkiem legendą z linii dla pilotów jest tzw.Big Pilot wykonany na zamówienie  Luftwafe w 1940 roku w 55! milimetrowej kopercie ze stali. Czasomierz ten cechował się bardzo dużą odpornością na pole magnetyczne oraz zmiany temperatur nawet przy amplitudzie wynoszącej kilkaset stopni Celsjusza, dzięki zastosowaniu termokompensacyjnego koła balansu oraz podwójnego dekla gdzie część wewnętrzna była wykonana ze specjalnej antymagnetycznej miękkiej stali. W tamtym czasie był niezawodnym instrumentem wspomagającym nawigację. Swojej kontynuacji model Big Pilot doczekał się dopiero po 62 latach, kiedy to marka IWC zaprezentowała jego kolejną wersję z automatycznym manufakturowym kalibrem 51110 z 7-dniową rezerwą chodu oraz naciągiem Pellatona.

                 W tym roku na targach SIHH w Genewie manufaktura zaprezentowała kolejną, tym razem 9 odsłonę słynnej rodziny Mark jak i kultowego Big Pilota.

                  We współpracy z United States Navy Fighter Weapons School, powstała seria w ceramiczno-tytanowych kopertach, gdzie konstruktorzy z IWC zajęli się nie tylko odświeżeniem stylistyki rodziny Pilot lecz przede wszystkim wymianie uległy mechanizmy, w większości na manufakturowe z serii 8900 znane już wcześniej z ?Portugalczyków? i nowych modeli Da Vinci.

                  Cała nowa kolekcja przedstawia się imponująco i na pewno znajdzie grono stałych zwolenników także w Polsce.

 

                                                               

INŻYNIER
 

 

                     Współczesna linia Ingenieur jest utrzymana w stylistyce lat 70-tych, kiedy to marka IWC zaprosiła do współpracy jednego z najsłynniejszych designerów zegarkowych na Świecie, twórcę stylistyki takich ikon zegarmistrzostwa jak Patek Philippe ?Nautilus?, czy Audremas Piguet ?Royal Oak?, Geralda Gentę, który stworzył pasujący do nazwy kolekcji wyjątkowo techniczny design zegarków tej linii.

                      Pomimo dużego nacisku na nowoczesny wygląd konstruktorzy nie zarzucili idei technicznej doskonałości, dzięki czemu wszystkie modele z tej rodziny charakteryzują się wyjątkową precyzją, oraz odpornością na czynniki zewnętrzne.

                      W każdym zegarku z rodziny Ingenieur pracuje manufakturowy automatyczny mechanizm, w wersjach z chronografem lub analogowej z 7-dniową rezerwą chodu.

 

                                                             

AQUATIMER

 

deeptwo_header

                  W swojej bogatej ofercie marka IWC posiada również zegarki dla płetwonurków, oparte na podobnej konstrukcji co ich pierwowzór z 1967 roku, spełniające jednak najnowsze standardy stawiane tego typu czasomierzom.

                   Charakteryzują się przede wszystkim dużą wodoszczelnością, dochodzącą do 2000 metrów, wyjątkowo dobrą czytelnością wskazań, również pod wodą, co jest możliwe poprzez zastosowanie na wskazówkach, indeksach godzinowych oraz na obrotowym pierścieniu masy Superluminowa w różnej kolorystyce,a także sporej średnicy koperty co jest konieczne przy zegarkach tego typu.

                    W całej rodzinie Aquatimer znajdziemy zegarki zarówno analogowe jak i chronografy, a także modele z mechanicznym głębokościomierzem działającym niezależnie od zegarka, oraz ciekawe specjalne edycje jak np. model poświęcony znanemu francuskiemu podróżnikowi oraz badaczowi mórz i oceanów Jacques?owi Yves?owi Cousteau, czy chronograf cały pokryty wulkanizowanym kauczukiem poświęcony fundacji imienia Charles?a Darwina, zajmującej się ratowaniem zagrożonych gatunków na wyspach Galapagos.

 

                                                           

PORTOFINO
 

 

                   Najbardziej purystyczna linia zegarków w całej ofercie marki, mająca swoje stałe grono wielbicieli. Czasomierze te inspirowane wyjątkową atmosferą śródziemnomorskiego kurortu słyną z elegancji i prostoty. To w tej rodzinie znajdziemy najmniejsze zegarki o średnicy zaledwie 40 milimetrów, pasujące praktycznie na każdą szerokość nadgarstka i z tego względu najchętniej wybierane przez Panie z całej oferty IWC.

                  W roku 2011 na targach SIHH w Genewie została zaprezentowana najnowsza oferta z grupy Portofino. Oprócz standartowych chronografów i zegarków analogowych, przy których pojawiły się stylizowane na lata 60-te bardzo eleganckie bransolety typu Milanese, manufaktura przedstawiła także dwa zupełnie nowe modele w powiększonych kopertach z zupełnie nowymi mechanizmami manufakturowymi, ręcznie nakręcany klasyczny zegarek z 8-dniową rezerwą chodu oraz model Dual Time z automatycznym naciągiem, a dzięki podjęciu współpracy z producentem ekskluzywnego obuwia firmą Santoni, te dwa modele zostały wyposażone w ręcznie szyte, ze specjalnie patynowanej skóry aligatora paski, które jeszcze podnoszą wyjątkowość tych modeli.

 

                                                                

DA VINCI
 

                     Przez lata flagowa linia producenta z Schaffhausen, nazwana na cześć renesansowego geniusza, tak jak on zegarki z tej rodziny zawsze wyprzedzały swoją epokę. Najpierw  poprzez wykorzystanie kwarcowego serca, póżniej mechanizmu spod znaku Haute Hologerie, jak wieczny kalendarz obsługiwany jedynie za pomocą koronki, czy wykorzystanie nowoczesnych materiałów jak użycie do budowy koperty ceramiki hi-tech. W roku 2007 linia została zinterpretowana na nowo, okrągła dotąd koperta została zastąpiona prostokątną nawiązującą do pierwszego modelu Da Vinci z roku 1969.IWC pragnąc uhonorować ponad 50-letnią współpracę z wynalazcą wiecznego kalendarza Kurtem Klausem pokazuje na targach w Genewie modele z tym właśnie mechanizmem, w edycji limitowanej poświęconej właśnie temu wielkiemu zegarmistrzowi. Niecałe dwa lata póżniej linia Da Vinci zostaje wzbogacona o model Perpetua Calendar Digital Date-Month, wyposażony w pełni manufakturowy mechanizm z wiecznym kalendarzem i chronografem gdzie zarówno data dzienna jak i miesiąc są pokazywane digitalnie w oddzielnych oknach, stanowi to nawiązanie do zegarków Pallwebera z 1885 roku.

 

                                       

NAJBARDZIEJ SKOMPLIKOWANY

 

 

                        W 2011 roku marka IWC pokazała owoc ponad 10-letniej pracy, najbardziej skomplikowany zegarek jaki opuścił manufakturę w Schaffhausen. Model przypisany do rodziny Portuguese, od nazwy zastosowanej komplikacji nazwany Sidelare Scafusia. Ten niezwykły czasomierz został wyposażony w mechanizm z tourbillionem, wiecznym kalendarzem, wskazaniem rezerwy chodu wynoszącej 96 godzin, oraz małą tarczę na godzinie 12 na której możemy odczytać czas słoneczny. Od strony dekla możemy podziwiać obrotową mapę nieba dostosowaną do indywidualnej lokalizacji kupującego. To niezwykłe arcydzieło utwierdza pozycję marki jako jednej z najbardziej innowacyjnych i ekskluzywnych w całym świecie wielkiego zegarmistrzostwa.

 

 

                        Patrząc z perspektywy prawie 150 lat na działalność manufaktury, możemy stwierdzić z całą pewnością, że marka ta nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w dziedzinie Haute Hologerie i należy do najbardziej konsekwentnych w dążeniu do doskonałości wyrażającej się najlepiej w maksymie Probus Scafusia.