IWC

Firma IWC ( International Watch Company ) została założona w 1868 roku przez Amerykanina Florentina Ariosto Jonesa i Johna Heinricha Mosera – doświadczonego zegarmistrza z Schaffhausen. Wyprodukowane przez nich zegarki w krótkim czasie podbiły cały glob. Pierwsze kieszonkowe zegarki IWC zostały wyposażone w trzy mechanizmy - Jones, Seeland i Pal...

Firma IWC ( International Watch Company ) została założona w 1868 roku przez Amerykanina Florentina Ariosto Jonesa i Johna Heinricha Mosera – doświadczonego zegarmistrza z Schaffhausen. Wyprodukowane przez nich zegarki w krótkim czasie podbiły cały glob. Pierwsze kieszonkowe zegarki IWC zostały wyposażone w trzy mechanizmy - Jones, Seeland i Pall Weber, które do dziś doceniane są przez największych koneserów. Każdy zegarek IWC od 1885 roku wpisywany jest do ogromnej księgi kontroli, a dzięki nieustającej dbałości o precyzję i wszelkie detale każdy produkt wykonywany jest ręcznie. To właśnie ręce zegarmistrzów pracujących dla IWC są najlepszym narzędziem, dzięki któremu światło dzienne mogą ujrzeć prawdziwe dzieła sztuki. Ważne jest to, że przy fabryce została utworzona renomowana szkoła zegarmistrzowska, która szkoli nowych adeptów sztuki zegarmistrzowskiej. IWC to również jedna z niewielu firm, która została uhonorowana prawem do nadawania świadectwa „Horloger Complet”. Najważniejszą wartością dla firmy jest jakość produkowanych zegarków, co znajduje potwierdzenie w dewizie, która grawerowana jest na każdym produkcie i brzmi – Probus Scafusia, czyli duma z jakości wykonania.

czytaj więcej
foto
Pokaż

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Autem beatae dignissimos est molestiae officia quaerat repellat sapiente, voluptatem. Asperiores at culpa enim fuga iste natus, qui recusandae tenetur vel voluptatem.